Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

В ОЗ «Мигівський ліцей» триває тиждень профорієнтації

Дата: 18 березня о 15:06
17 переглядів

В ОЗ «Мигівський ліцей» триває тиждень профорієнтації. Учні 9-11-х класів мають змогу пройти тестування та дізнатися багато цікавого щодо вибору професії. А ще соціально-психологчна служба підготувала поради для дітей та батьків як орієнтуватися у такому складному питанні.Коли приходить час визначитися,часто виявляється,що ні старшокласники,ні їхні батьки не знають з чого почати.

Пройдіть тестування. Допоможуть спеціальні профорієнтаційні тести. Але не ті, що безкоштовно пропонуються в Інтернеті. У кожному конкретному випадку варто підбирати індивідуальний пакет тестів. І їх інтерпретацією повинні займатися професіонали. Але не варто сприймати результати тесту як інструкцію до дії. Вони лише дають відповіді на запитання про професійні схильності і переваги, про структуру інтелекту, про особливості психіки.

Розширюйте горизонти. Збирайте інформацію про ринок праці, про нові і перспективні спеціальності. Існують спеціальні довідники, які випускаються щорічно. У них можна знайти професії, про які не те що підліток, навіть його батьки не здогадуються! Між тим, саме одна з них цілком може виявитися найбільш відповідною.

Дізнавайтеся більше про професії. У 15-17 років уявлення про них найчастіше досить приблизні, а то й зовсім помилкові. Підлітки нерідко бачать тільки плюси і не замислюються про мінуси професій. Тут завдання батьків – виступити в ролі експерта, допомогти синові або дочці зорієнтуватися. А завдання підлітка – не ігнорувати це джерело інформації. Більше того, варто дізнатися у батьків, чи немає у них знайомих в цікавій галузі. Є й інші способи дізнатися побільше про професії, наприклад, побувати на дні відкритих дверей у ЗВО, профтехучилищах, фахових коледжах.

Систематизуйте свої бажання. Фахівці пропонують скласти таку таблицю. За вертикаллю розташувати професії, між якими потрібно зробити вибір, а за горизонталлю – ті важливі моменти, які ви хотіли б отримати від цієї роботи. Крім гідної зарплати, це може бути що завгодно. Складіть максимально докладний список: престижність, спосіб життя, коло спілкування, графік роботи, кар'єрні перспективи, реальність працевлаштування і т. д. Якщо професія і вимоги до неї збігаються, ставте плюс, ні – мінус. Це не тільки дозволить віддати перевагу одній з декількох професій, а й змусить задуматися про життєві пріоритети.

Готуйте запасні аеродроми. Навіть якщо ви впевнені, що знайшли те, чим хотіли б займатися все життя, розгляньте інші варіанти. У житті трапляється всяке. Хотіли стати лікарем, але так і не змогли вступити до медичного. Мріяли стати актором, але не вистачило таланту... Бувають і форс-мажорні обставини – подає надії футболіст, отримує травму і змушений завершити кар'єру. Та що далеко ходити за прикладом – просто розчарувалися в обраній професії! Потрібно бути готовим до всього.

Не дозволяйте вирішувати за вас. Вчені стверджують, що свій вибір ми робимо, спираючись на думку людей з найближчого оточення. Це родичі, друзі, вчителі та наставники. Ми або дослухаємося до рекомендацій своїх близьких, або діємо всупереч думки оточення. Тут дуже важливо зрозуміти, чого хочеться саме вам.

І важлива порада батькам: Не змушуйте дитину обирати професію, яка подобається вам. Інакше на виході можна отримати глибоко нещасну людину.

Отже, алгоритм дій для визначення майбутньої професії:

1. Отримайте необхідну інформацію зі спеціальних джерел (довідників професій, сайтів з профорієнтації та ін.) про сучасні та затребувані професії.

2. Прислухайтеся до власних бажань, придивіться до своїх захоплень, занять, що викликають ваш інтерес і приносять задоволення.

3. Проаналізуйте отриманий матеріал, розгляньте його з трьох сторін, відповідаючи на запитання: «Що я хочу робити? Що я вмію робити? Наскільки така діяльність затребувана?»

4. Співставте відповіді з бажаним стилем життя, зі своїми цінностями.

Якщо у вас є можливість, зверніться по консультацію до фахівця з профорієнтації. Разом з психологом чи соціальним педагогом ви швидше і легше зможете визначитися з вибором.

Чернівецький обласний центр зайнятості (заходьте за покликанням)

https://chn.dcz.gov.ua

Бажаємо успіхів у виборі професії!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.